MÖBLER / Bord / Toalettebord 3661392
*
nr 366 1392
Toalettebord
spegel, 91x48 H148
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 juni 2005
kl 16:00:00
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord spegel toalettebord
-
4008 Bockbord
Furu. Bredd: 137 cm, djup: 60 cm, höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:08
-
4146 Bord
med klaffar och låda, mahogny. Bredd: 115 cm + 2 k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:29
-
4038 Etagebord
sent 1800-tal, mahogny, på trissor. Bredd: 49 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:31
-
3084 Fällbord
"Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tre..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:05
-
4115 Matbord
kromben. Bredd: 180 cm, djup: 100 cm, höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:59
-
4122 Matbord
Rustikt, fällbara ben. Bredd: 184 cm, djup: 76 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:36
*
Toalettebord
nr 366 1392
Toalettebord
spegel, 91x48 H148
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 juni 2005 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord spegel toalettebord
-
4008 Bockbord
Furu. Bredd: 137 cm, djup: 60 cm, höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:08 -
4146 Bord
med klaffar och låda, mahogny. Bredd: 115 cm + 2 k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:29 -
4038 Etagebord
sent 1800-tal, mahogny, på trissor. Bredd: 49 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:31
-
3084 Fällbord
"Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tre..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:05 -
4115 Matbord
kromben. Bredd: 180 cm, djup: 100 cm, höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:59 -
4122 Matbord
Rustikt, fällbara ben. Bredd: 184 cm, djup: 76 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:36